Kontenery sanitarne - dla kogo i dlaczego?

Udostępnij

Kontenery sanitarne powstały z myślą o miejscach, gdzie niezbędny jest tymczasowy dostęp do toalety, prysznica i umywalki. Chodzi przede wszystkim o place budowy czy imprezy masowe na świeżym powietrzu, choć tak naprawdę możliwości tego typu rozwiązań są nieograniczone. Kontener sanitarny można umieścić wszędzie tam, gdzie nie ma stałego dostępu do toalety, a ludzie spędzają dużą część swojego dnia przez kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt dni. Istnieje kilka rodzajów kontenerów sanitarny, jedne przeznaczone tylko dla mężczyzn, inne dla kobiet, ale też mieszane czy np. kontenery z kuchnią i prysznicami. W tym artykule zastanowimy się nad zastosowaniem kontenerów sanitarnych, ich przeznaczeniu i idealnych odbiorcach.

Jeszcze do niedawna tymczasowe miejsca sanitarne były traktowane po macoszemu przez inwestorów, przedsiębiorców i organizatorów imprez masowych. Ich celem było przede wszystkim zapewnienie dostępu do umywalki, toalety czy prysznica, ale często niewiele ponad to. Obecnie kontenery sanitarne dużo bardziej ukierunkowane są na wygodę użytkowania, a nie tylko sam fakt dostępu do bieżącej wody. Kontenery sanitarne wykonuje się z dużą starannością i elegancją, żeby osoby z nich korzystające czuły się niemal jak u siebie w domu. Najlepszym dowodem na to jak wysoki stał się poziom kontenerów sanitarnych jest fakt, że wykorzystuje się je nawet do imprez o tak wysokiej randze jak wesela. Do takich projektów często firmy takie jak  https://wctron.pl/ dopasowują kontenery pod konkretną okazję.

Kontenery sanitarne najczęściej mają budowę modułową, co ułatwia ich rozbudowanie i dopasowywanie do potrzeb konkretnego wydarzenia. Wyróżniają się bardzo solidną konstrukcją - odporną na warunki pogodowe, takie jak opady deszczu, gradu i śniegu, czy na działanie słońca. W kontenerach sanitarnych dużą uwagę kładzie się na izolację ścian, podłóg i sufitów, żeby mogły one służyć przez cały rok. W zimę zatrzymują ciepło, a w lato odbijają słońce. Warto też zaznaczyć, że nie ma problemu z zainstalowaniem kontenera sanitarnego, gdy teren jest nierówny. Dzięki dodatkowym zbiornikiem na wodę czy fekalia, nie ma ograniczeń jeśli chodzi o umiejscowienie kontenera. 

Najczęstszy podział kontenerów to podział na męski i damski. Do podstawowego wyposażenia kontenerów damskich zaliczymy: minimum 3 toalety, minimum 2 umywalki, lustra z podświetleniem do makijażu i z wbudowanym ekranem, bezdotykową armaturę, system audio, klimatyzację i oświetlenie. Męskie kontenery posiadają pisuary, za to najczęściej nie mają tak rozbudowanych luster. Jak widać, w kontenerze sanitarnym jest absolutnie wszystko czego potrzebuje mężczyzna czy kobieta do spełnienia swoich potrzeb sanitarnych. 

Podsumowując: jeśli organizujesz imprezę masową albo plac budowy, gdzie nie ma stałego dostępu do wody, to kontenery sanitarne z pewnością zaspokoją najbardziej wymagających uczestników lub pracowników. Stanowią wygodne rozwiązanie zarówno dla przedsiębiorców i organizatorów plenerowych przedsięwzięć, jak i dla samych użytkowników. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz