Gdzie kupić i jak wykorzystać Paysafecard?

Udostępnij

Rozwój sprzedaży internetowej pociągnął za sobą także rozwój sposobów elektronicznych płatności, zarówno lokalnych, jak i globalnych. Jeśli nie wiesz jeszcze, czym jest lub gdzie kupić Paysafecard, zapoznaj się z naszym tekstem, a wszystko stanie się dla Ciebie jasne.

Czym jest Paysafecard?

Paysafecard, które czasem określa się skrótem PSC, to metoda płatności elektronicznej. Wykorzystuje się ją w sieci, zwykle w sklepach internetowych. Pozwala zapłacić za zakupy bez podawania numerów karty kredytowej czy nawet bez dokonywania przelewów bankowych. Nie wymaga też podawania danych osobowych, choć większość sklepów wymaga oczywiście danych koniecznych do dostawy.

Paysafecard działa od 2000 roku i dotąd obejmuje swoim zasięgiem ponad 40 krajów Europy, obu Ameryk i Australii. To oczywiście państwa, gdzie kupić Paysafecard można w sklepach stacjonarnych, natomiast wykorzystać PIN-y z kart można na całym świecie, w każdym sklepie, który dopuszcza taką metodę płatności.

Jak zdobyć środki w formie Paysafecard?

Pozyskanie środków w formie Paysafecard możliwe jest na dwa sposoby. Pierwszy to zakup karty PSC z wydrukowanym kodem PIN. Karta może mieć różne nominały: 20, 30, 50, 100 albo 200 złotych. Wtedy podczas transakcji wpisujemy kod PIN z karty. Druga możliwość to założenie konta na portalu Paysafecard. Doładowanie konta odbywa się poprzez wpisanie kodu PIN, natomiast podczas płatności nie trzeba już tego kodu przepisywać, a jedynie podać dane konta Paysafecard. Doładowania konta mają – w opinii jego twórców – ułatwić kontrolę nad płatnościami i środkami, ponieważ pozwalają gromadzić środki oraz sprawdzać na bieżąco stan konta.

Gdzie kupić Paysafecard?

Jeśli martwisz się o to, gdzie kupić Paysafecard, nie musisz tego robić. W Polsce karty PSC można dostać w wielu sieciach handlowych. Znajdziesz je w marketach (Fresh Market, Polo Market, Real), Żabkach, Pepco, kioskach i salonach prasowych (Kolporter, Ruch), a nawet w placówkach Poczty Polskiej. Jeśli mimo licznych punktów sprzedaży stacjonarnej nadal nie wiesz, gdzie kupić Paysafecard, zawsze możesz zakupić ją przez internet, np. na popularnym portalu Allegro, i zamówić dostawę do domu.

Do czego przydaje się Paysafecard?

Doładowanie Paysafecard pozwala na opłacenie zakupów w różnych sklepach internetowych, ale to nie wszystko. Dzięki PSC możemy zrealizować płatności w wielu grach, na przykład MMO, czyli grach sieciowych przeznaczonych dla wielu graczy. Możemy w ten sposób wykupić dostęp do gry albo odblokować specjalne, dodatkowo płatne opcje.

Podobnie przez doładowanie Paysafecard możemy zapłacić za rozmowy telefoniczne i usługi VoIP (Voice over IP). W ten sposób możemy tanio wykonywać połączenia do osób na całym świecie. W Polsce najpopularniejszym dostarczycielem tego typu usług jest Skype.

Doładowanie Paysafecard pozwoli Ci także brać udział w grach losowych. Płatność tą metodą akceptuje np. Totolotek.

Skoro wiesz już, jak działa i gdzie kupić Paysafecard, możesz wybrać najbliższy punkt i zakupić PIN, który pozwoli na szybkie i anonimowe płatności w internecie.

 

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz