Na czym polega druk plakatów?

Udostępnij

Dobre plakaty to takie, które się wyróżniają. Oryginalna grafika, odpowiednio dobrany font i rodzaj papieru sprawiają, że plakaty rzucają się w oczy i spełniają swoją funkcję. Przede wszystkim powinny być dobrze przygotowane pod kątem artystycznym i informacyjnym, ale nie można zapominać, że druk plakatów jest równie ważny.

Plakaty służą przede wszystkim do tego, aby poinformować o jakimś wydarzeniu. Coraz częściej zamiast obrazu czy zdjęć, ludzie decydują się na oryginalny plakat. Jest to więc uniwersalna forma reklamy, jak również element dekoracyjny.

Trochę o druku plakatów i nie tylko

Początek powstania plakatów to przełom XIX i XX wieku. Za główne środki plakatu uważa się: symbol, metaforę i znaki wizualne - jest to jedna z najmłodszych dziedzin grafiki. Głównym celem jest oddziaływanie na przypadkowego widza. Plakat jest bardzo wdzięczną formą reklamy, bo pozwala niewielkim kosztem dotrzeć do odbiorcy.

Najczęściej plakaty są drukowane za pomocą druku cyfrowego. Jest to gwarancja dobrej jakości i stosunkowo niskiej ceny. Polega na naświetleniu wałka, a następnie na przeniesieniu obrazu z wałka na nośnik. Zdecydowaną zaletą druku cyfrowego jest błyskawiczny czas realizacji. Dodatkowo pozwala wydrukować plakat już od 1 szt. Dlatego nawet, jeśli potrzebujesz tylko jednego egzemplarza plakatu lub planszy, przy tej formie druku, nie ma problemu, aby go przygotować.

druk plakatów

Jak wygląda druk plakatów?

Dzięki drukarniom on-line można w łatwy i szybki sposób zlecić druk plakatów. Proces ten jest niezwykle szybki i wygodny:

  • Po otrzymaniu zamówienia sprawdza się, czy nadesłany plik jest poprawny technicznie i czy nadaje się do druku.
  • Następnie projekt z ewentualnymi poprawkami jest wysyłany do akceptacji.
  • Jeśli zaakceptuje się naniesione zmiany, plakat trafia na produkcję. Przez cały proces przygotowania jest on dokładnie sprawdzany, tak aby produkt końcowy zgadzał się w 100% z przesłanym projektem.
  • Po odpowiednim wydruku plakatu, trafia on na matrycę tnącą.
  • Następnie jest pakowany i wysyłany.

Szerokie możliwości druku plakatów

Na domowych drukarkach nie można przygotować większych formatów niż A4. Bardzo często zdarza się, że ktoś potrzebuje plakatu lub planszy, ale nie wie, w jaki sposób może ją przygotować. W takich sytuacjach należy skorzystać z profesjonalnych usług drukarni. Oferowane są różnorodne formaty jak np. B2, B0, A2, A1 czy A0. Profesjonalny druk plakatów pozwala dobrać odpowiedni papier, zamówienia realizuje się na specjalnych urządzeniach, a podczas całego procesu pilnuje się, aby kolory były perfekcyjnie odwzorowane i nasycone. Dzięki temu Twój plakat zgadza się z projektem początkowym w 100%.

Chociaż technologia się rozwija, plakaty wciąż są często używane w celach informacyjnych, reklamowych czy po prostu jako dekoracje. Przydają się profesjonalistom, ale też zwykłym osobom, które potrzebują ich do celów edukacyjnych lub rozrywkowych. Oddanie plakatu do druku jest niezwykle proste i pozwala zaoszczędzić dużo czasu.

Więcej informacji

Komentarze (0)

Zostaw komentarz